Ülenurme Sügisnäitus

Suviselt soojal laupäeval, 06.09, toimus Ülenurme Põllumajandusmuuseumis 23. Tõuloom 2014 üritus. Samas peeti Tartu Sügisnäitust, mida muuseumi territooriumil on juba 20 aastat järjepanu septembri esimesel laupäeval peetud. Lisaks karusloomadele, lammastele, kitsedele, hobustele ja lindudelde osalesid näitusel piima- ja lihaveised, keda ligi tunni jooksul rohkearvulisele publikule tutvustati. (Osalenud veiste andmed loe altpoolt) Esinemist alustas eesti punane veisetõug, keda oli Ülenurmel seekord 14: Tartu Agro AS 3 lehma, Eerika Farm OÜ 1 lehm, Avo Kruusla Kaska-Luiga talu 2 lehmmullikat ning lehm, AT&MK OÜ 1 lehm, Peri POÜ 2 lehmvasikat, Lea puur 2 lehmvasikat ja lehm, Kuustemäe OÜ 1 lehm. Jätkasid EHF tõugu veised, keda oli 12: Tartu Agro AS 3 lehma, Torma POÜ 2 lehma, Krootuse Agro AS 2 lehmvasikat ja lehm, Avo Kruusla Kaska-Luiga talu lehmmullikas ja lehm ning Põlva Agro OÜ lehmvasikas ja lehm. Lihaveised olid Ülenurmele toodud järgnevalt: Topi Mõis OÜ 1 Ba ja 1 Li pull, Aberdeen Top Genetics OÜ 1 Ab pull, Tsura Talu OÜ 1 Hf lehmmullikas, Semo OÜ 2 Ga veist, Piira Talu OÜ Ba lehm ja pullvasikas ning ETKÜ testgrupist 1 Ch ja 1 Si pull.

Veisegruppide lõpul nimetati aunimetus “parim tõuaretaja 2014”. Selle aasta tiitlisaajad on:

EPK veisetõug: Birgit Aasmäe Eerika Farm OÜ

EHF veisetõug: Mall Rodim Tartu Agro AS Rahinge farm

Lihatõud: Abredreen Top Genetics OÜ

Palju õnne tiitlisaanud veisekasvatajatele

Suured tänud kõikidele, kes te laupäeval oma veised ette valmistasite ja näitusele välja tõite! Edu edaspidiseks!

OSALEJAD:

EESTI PUNANE TÕUG (EPK)

Tartu Agro AS Tartumaa 516-10917-3,95-431-3,42-374-805

Eerika Farm OÜ Tartumaa 19-9005-3,97-358-3,51-316-674

Avo Kruusla Põlvamaa 254-9617-3,86-372-3,53-339-711

AT&MK OÜ Põlvamaa 21-7665-4,03-309-3,63-278-587

Peri POÜ Põlvamaa 119-9806-4,31-423-3,35-328-751

Lea Puur Viljandimaa 8-11703-3,74-438-3,52-412-849

Kuustemäe OÜ Võrumaa 43-8864-4,18-370-3,55-314-685

Omanik: Tartu Agro AS

  1. KilliEE 11450634 (RH50 AP37 SRB6) snd 25.11.09

i: Cadisco-Red 65182 (DE) ei: Pronto 44594 (US) 3.pg-18.02.14

2-299p.-13464-3,38-455-3,37-454-909

Viss 2012 esmaspoeginud lehmade I koht

Viss 2013 noorte lehmade I koht, EPK VISS 2013

Viss 2014 täiskasvanud lehmade II koht, EPK RESERVVISS 2014

  1. LiiseEE 12355884 (RH57 SRB16 AP16 TP8) snd 28.12.11

i: Fastrup 42412 (DK) ei: Faber-Red-ET 65036 (DE)

1.pg-29.11.13; KPL 41,1 kg

Viss 2014 esmaspoeginud lehmade I koht

  1. PretiEE 12355938 (RH52 AP25 TP13) snd 30.12.11

i: Preeton 475 (EE) ei: Kodel-Red-ET 6363 (NL)

1.pg-21.01.14; KPL 45,8 kg

Viss 2014 esmaspoeginud lehmade II koht

Omanik: Eerika Farm OÜ

  1. HavannaEE 11621430 (RH38 AP35 TP8) snd 16.04.11

i: Erik 42249 (DK) ei: Pronto 44594 (US) 2pg.-07.03.14

1-300p.-7195-3,92-282-3,55-255-537

Omanik: Avo Kruusla Kaska-Luiga talu

  1. KimmelEE 14756740 (RH44 AP25 TP12 SRB11) snd 29.01.13

i: Harvard 42560 (DK) ei: Rubert-Red 6364 (NL)

  1. AnnaEE 14756368 (AP39 RH34 TP11 SRB6) snd 30.12.12

i: Harvard 42560 (DK) ei: SYD Garant 42373 (DK)

  1. KaisuEE 13999919 (AP42 RH24 TP17 SRB13) snd 14.06.12

i: Davil 481 (EE) ei: Prelude 44493 (US) 1.pg-28.04.14;

KPL 44,4 kg

Omanik: AT&MK OÜ

  1. LiinaEE 12381982 (RH56 AP31 TP10) snd 23.11.10

i: Paolo-Red-ET 6365 (DE) ei: Penu 329 (EE) 2.pg-17.01.14

1-290p.-7703-3,51-270-3,68-283-554

Viss 2013 esmaspoeginud lehmade I koht

Omanik: Peri POÜ

  1. KoksiEE 16517295 (RH50 AP14 TP 14 SRB8) snd 17.07.14

i: Fascar 521 (EE) ei: Bermon 345 (EE)

  1. PätsikEE 16516553 (AP53 RH23 TP10 SRB6) snd 18.03.14

i: Harvard 42560 (DK) ei: Agenda-ET 44766 (US)

Omanik: Lea Puur Õunapuu talu

  1. CeitiEE 16541221 (RH25 SRB24 TP21 AP19) snd 18.06.14

i: Cigar 42678 (DK) ei: Frede 42321 (DK)

  1. CiimikEE 16541238 (RH38 TP21 AP20 SRB11) snd 20.06.14

i: Cigar 42678 (DK) ei: Erik 42249 (DK)

  1. FileeEE 13966713 (AP31 AY25 SRB22 RH9) snd 26.04.12

i: Facet 42324 (DK) ei: Precise 44140 (US)

1.pg-21.05.14; KPL 39,8 kg

Omanik: Kuustemäe OÜ

  1. Muda-MissEE 8368553 (RH50 NRF11 TP7) snd 20.08.07

i: Kodel-Red-ET 6363 (NL) ei: Hando 289 (EE) 5.pg-10.03.14

4-305p.-11522-4,60-530-3,21-370-900

Viss 2012 täiskasvanud lehmade I koht, EPK RESERVVISS

Viss 2013 täiskasvanud lehmade II koht

Viss 2014 täiskasvanud lehmade I koht, EPK VISS 2014

EESTI HOLSTEINI TÕUG (EHF)

Tartu Agro AS Tartumaa 741-11779-3,74-441-3,35-394-835

Torma POÜ Jõgevamaa 634-11040-4,19-463-3,37-373-836

Krootuse Agro AS Põlvamaa 352-9502-3,99-379-3,49-332-711

Avo Kruusla Põlvamaa 354-10633-3,61-384-3,41-363-747

Põlva Agro OÜ Põlvamaa 1135-10706-3,95-423-3,25-348-770

Omanik: Tartu Agro AS

  1. Lindi-Red EE 10498286 (HF85 AP13) snd 12.02.09

i: Faber-Red-ET 65036 (DE) ei: Arrow-Red-ET 62751 (US)

4.pg-27.12.13  2-305p.-13856-3,98-552-3,45-478-1030

VISS 2011 esmaspoeginud lehmade I koht; EHF VISS 2011

Viss 2012 noorte lehmade II koht

Viss 2013 täiskasvanud lehmade III koht

VISS 2014 täiskasvanud lehmade võitja; EHF VISS 2014

  1. MoreenEE 12432691 (HF90) snd 06.01.11

i: Match-ET 6414 (NL) ei: Frello-ET 6069 (US) 2.pg-12.01.14

1-278p.-9618-3,68-354-3,55-341-695

VISS 2014 noorte lehmade I koht; EHF RESERVVISS 2014

  1. MissyEE 12434572 (HF100) snd 27.07.11

i: Mr.Minister 62633 (US) ei: Belro-ET 6074 (EE)

1.pg-19.09.13; KPL 53,9 kg

1-305p.-15277-3,78-578-3,37-515-1093

VISS 2014 esmaspoeginud lehmade I koht

Omanik: Torma POÜ

  1. Volga EE 13769185 (HF100) snd 27.05.12

i: Edo-ET 7121 (NL) ei: Oliver 56274 (NL) 1.pg-05.04.14; KPL51,3 kg

  1. LeesiEE 11258964 (HF100) snd 22.01.11

i: Bertil 56033 (NL) ei: Kievest 56653 (NL) 2.pg-25.05.14

1-305p.-10362-4,22-437-3,46-359-796

Omanik: Krootuse Agro AS

  1. Kiti EE 16143814 (HF100) snd 26.04.14

i: Esar 7326 (EE) ei: Maurizzo-ET 6305 (CA)

  1. Pisi EE 16159433 (HF100) snd 08.08.14

i: Esquire-ET 62394 (CA) ei: Klondike-ET 56679 (NL)

  1. Ülli EE 14097690 (HF100) snd 21.09.12

i: Klondike-ET 56679 (NL) ei: Bartele-ET 6401 (CA)

1.pg-08.08.14; KPL 33,5 kg

Omanik: Avo Kruusla Kaska-Luiga talu

  1. JaalaEE 14756757 (HF100) snd 01.02.13

i: Delgado-ET 6308 (CA) ei: Bartele-ET 6401 (CA)

  1. TraadiEE 13999957 (HF100) snd 16.06.12

i: Moson 7177 (DE) ei: Toendra-ET 56487 (NL)

1.pg-24.04.14; KPL 48,2 kg

Omanik: Põlva Agro OÜ

  1. Leebe EE 15882806 (HF100) snd 26.07.14

i: Arnim 6936 (EE) ei: Olympic-ET 56665 (NL)

  1. Rooli EE 11664772 (HF100) snd 02.01.11

i: Horizon-ET 62272 (US) ei: Dynasty-ET 56172 (NL)

2.pg-05.05.14  1-305p.-9966-3,63-361-3,32-331-692

  1. Maagi EE 13671198 (HF100) snd 13.04.12

i: Armstead-ET 62735 (US) ei: Janos 65022 (DE)

1.pg-17.04.14; KPL 37,3 kg

LIHATÕUD

Omanik: Topi Mõis OÜ

  1. Akviteeni hele pull  ElmarSE 1314104004 (Ba 100) snd 03.05.09
  2. Limusiini pull  Topi  DE 1501825727 (Li 100) snd 10.11.09

Omanik: Aberdeen Top Genetics OÜ

  1. Aberdiin-anguse pull  M.Bentley EE 14901317 (Ab 100)

snd 12.03.13

  1. Aberdiin-anguse pull  M.Prince MonacoEE 14901294 (Ab 100) snd 11.03.13

Omanik: Tsura Talu OÜ

  1. Herefordi lehm  Carola  EE 11740902 (Hf 100)

snd 07.06.10

Omanik: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

  1. 50.Šarolee pull  GrantEE 13689667 (Ch 100) snd 09.03.13
  2. Simmentali pull  HugoEE 15001122 (Si 100) snd 15.03.13

Omanik: Semo OÜ

  1. Šoti mägiveise lehm  Marabel  EE 12803286 (Hc 100)

snd 14.06.12

  1. Gallowei lehm  LiisuEE 14242779 (Ga 100) snd 22.01.13
  2. Gallowei pullik  SalvadorEE 16351660 (Ga 100) snd 04.04.14

Omanik: Piira Talu OÜ

  1. Akviteeni hele lehm  GislaDK 3542500440 (Ba 100)

snd 07.01.11

  1. Akviteeni hele pullik EE 15578778 (Ba 100)

snd 23.04.14