Eesti veised Gruusia näitusel tõmbenumbriks!

8.-20.11 toimub Gruusias (Georgias) Agrofood põllumajandus-, toidu- ja tehnoloogia mess. Sel aastal eksponeeritakse esmakordselt ka elusveised.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu osaleb messil välisministeeriumi arengukoostöö projekti nr 140-2013A Veiste tõuaretusalaste abinõude rakendamine Georgia piimakarjakasvatuse ettevõtetes raames. Tänu Georgia-poolsele partnerile Caucasus Geneticsile ongi näitusel väljas loomad, kes osteti Eestist selle aasta sügisel. ETKÜ-l on hea võimalus tutvustada meie veisekasvatust just tänu nimetatud projektile.

Esitleti Tartu Agro ASist pärit punast lehmikut ja Kuusiku talust ostetud anguse pullikut. Nagu piltidelt näha, oli külastajate huvi loomade vastu ääretult suur ja paljud farmerid uurisid võimalusi selliseid loomi endale Eestist soetada. Hetkel on leping 60 tiine aretusveise ostsmiseks veel sel aastal.

23. novembril toimub Tbilisis seminar, kuhu ETKÜ on kutsustud tegema ettekannet aretusorganisatsiooni loomisest ja selle toimisest Eestis ning veiste aretusest. Georgia huvi meie aretustöö vastu on suur. Projekti raames on lähiajal kavas Eestis koolitada kahte Georgia spetsialisti seemendusjaama tehnoloogideks.