OÜ Valmaotsa Farmer avas uue robotlüpsiga piimafarmi

14.märtsil avati pidulikult Tartumaal Laeva vallas OÜ Valamaotsa Farmerile kuuluv uus vabapidamisega robotlüpsiga piimafarm. Ligi 80 lehmakohaga farmi on paigutatud Lely Astronaut lüpsirobot. Farmi kogumaksumuseks on pool miljonit eurot.

Valmaotsal oli antud farmi käivitamine viimase kahekümne aasta jooksul kolmas. 1994. aastal oli talu karjas 9 lehma. Omal ajal oldi Eestis esimene, kel lehmad vabapidamisega külmlauta paigutati. Tänane farmi mahutavus võimaldab veel paarikümne lehma võrra karja arvukust suurendada. Pigem eelistatakse seda oma karja järelkasvu arvel teha. Noore peremehe Kaido Põdersoo unistus lähitulevikus on enam tähelepanu suunata kaasaegse tehnika soetamisele. Samuti loodetakse saavutada parem lehmade piimatoodang. Uues laudas on loodud ka eeldused, et lehmade kasutusiga pikeneb, selleks on suunatud suurt rõhku lehmade asemete mugavusele.

Viimase 10 aasta jooksul on Valamotsa lehmade piimatoodang ületanud pidevalt 8 tonni piiri ning piimatoodangunäitajailt kuulunud Eesti parimate karjade nimistusse.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu nimel õnnitleme Valmaotsa Farmeri ettevõtlikke inimesi ning soovime jõudu uue lüpsifarmi käivitamisel.