Ülenurmel sai näha kaunemaid tõuloomi

Laupäeval, 03.09, toimus Ülenurmel 25. Tartu Sügisnäitus ja Tõuloom 2016. Üritus toimus Tõuloomakasvatuse Liidu ja Põllumajandusministeeriumi koostööna. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustas Eesti punast ja Eesti holsteini tõugu ning koostöös Lihaveisekasvatajate Seltsiga lihatõuge. EPK tõugu esindasid nelja loomaomaniku Tartu Agro AS, Kõpu PM OÜ, Aavo Kruusla ja Sadala Piim OÜ 11 vasikat, mullikat ja lehma. Holsteini tõust oli kohal 12 veist seitsmelt omanikult: Tartu Agro AS, Avo Kruusla, AT&MK OÜ, Peri POÜ, Põlva Agro OÜ, Nigula Piim OÜ ja Sadala Piim OÜ. Kohal oli tänavuse ja ka varasemate aastate vissikonkursi esikolmiku lehmi: Marga EPK esmaspoegninud lehmade III k., Haike EPK noorte lehmade II k., Uudi EPK täiskasvanud lehmade III k., Klaara EHF noorte lehmade III k. ja Isabel EHF täiskasvanud lehmade I k. Samuti oli publikul võimalus näha kahe viimase aasta Visse ja reservvisse: Killi EPK Viss 2013, reservviss 2014 (2016. a täiskasvanud lehmade I k.), Kalli EPK Viss 2015 (2014. a noorte lehmade II k.), Sonja EPK reservviss 2016, Missy 2015. a ja 2016. a EHF reservviss, Lindi-Red EHF Viss 2011, 2014 ja 2015.a ja Siili EHF Viss 2016. Eriti atraktiivsed tundusid publikule olevat vasikad. Neid oli kahes tõus kokku 5, kes olid 1,5k- kaks nädalat vanad.

Lihaveiste ekspositsioonis oli 14 veist 10 omaniku karjadest. Areenil käis end näitamas koguni 11. Tõuge oli kokku 9: hereford, aberdiin-angus, limusiin, simmental, sharolee, shoti mägiveis, akviteeni hele, gallovei, ha tirooli hall. Kolme tõu, Hf, Si, ja Li tänavuse lehmikute konkursi võitjad lehmikud sõitsid erinevatest maakondadest omailu ka Ülenurmele näitama.

Traditsiooniliselt tunnustati parimaid tõuloomakasvatajaid. Sel aastal said tiitli: EPK tõu aretuse eest Avo Kruusla Kaska-Luiga talu, EHF Tiina Roosalu Nigula Piima OÜ ning lihatõud Arti Silm Laane Agro OÜ.

Päev oli tegus ja rahvast palju. Täname kõiki, et oma hoolealused näituseks ette valmistasite, Ülenurmele kohale sõidutasite ning neid areenil rahvale eksponeerisite.