Ülenurmel sai taas näha kaunemaid tõuloomi

Laupäeval, 02.09, toimus Ülenurmel 26. Tartu Sügisnäitus&Tõuloom 2017. Üritus toimus Tõuloomakasvatuse Liidu ja Põllumajandusmuuseumi koostööna. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustas eesti punast ja eest holsteini tõugu ning lihatõuge (koostöös Lihaveisekasvatajate Seltsiga). EPK tõugu esindasid viie loomaomaniku Tartu Agro AS, Kõpu PM OÜ, Peri POÜ, Vardja MÜ ja Sadala Piim OÜ 8 vasikat, mullikat ja lehma. Holsteini tõust oli kohal 9 veist kolmelt omanikult: Tartu Agro AS, Peri POÜ ja Põlva Agro OÜ. Kohal oli tänavuse, ja ka varasemate aastate, vissikonkursi esikolmiku lehmi: Pääsu EPK esmaspoeginud lehmade II k., Tessi EPK täiskasvanud lehmade I koht, Tilleriin EHF esmaspoeginud lehmade I k. ja Riisa EHF esmaspoeginud lehmade II k. ja Millu EHF noorte lehmade II koht. Samuti oli publikul võimalus näha kahe viimase aasta Visse ja reservisse: Killi EPK Viss 2013, reservviss 2014 (2016.a täiskasvanud lehmade I k), Marga EPK Viss 2017 (2017.a noorte lehmade I k), Olivia EHF Viss 2017 (2017.a noorte lehmade I k.) ning Pärja-Red EHF reservviss 2017 (täiskasvanud lehmade III koht). Eriti atraktiivsed tundusid publikule olevat vasikad. Neid oli kahes tõus kokku 4, kes olid kaks-kolm kuud vanad.

Lihaveiste ekspositsioonis oli 14 veist 9 omaniku karjadest. Areenil käis end näitamas koguni 10. Tõuge oli kokku 9: hereford, aberdiin-angus, limusiin, simmental, šarolee, akviteeni hele, gallovei, salers ja tirooli hall. Ülenurmel näitas oma ilu ka tänavuse lehmikute konkursi Hf tõu võitja Hanniky Tsura Talu OÜ-st.

Traditsiooniliselt nimetatakse Sügisnäitusel parimad tõuaretajad 2017. Sel aastal pälvisid selle tiitli: EPK tõu parima tõuaretaja Sirle Aljas – Vardja Masinaühistu Põlvamaa, EHF parim tõuaretaja Liivi Pavlihhina Torma POÜ Jõgevamaa ja lihatõugude parim tõuaretaja Maire Järv Piira Mahe OÜ Lääne-Virumaa. Palju õnne teile ja jätkuvat tahet teha aretustööd!

Päev oli tegus ja rahvast oli palju. Täname kõiki, et oma hoolealused näituseks ette valmistasite, Ülenurmele kohale sõidutasite ning neid areenil rahvale eksponeerisite.