Nii rohke informatsiooniga ei varusta ükski lähisriikides korraldatav pullioksjon oma katalooge. Mättik ütles, et viimaste aastate kriisid ja nendega kaasnenud sisendite hinnatõus, rohepöörde eesmärgid, riiklik isevarustatus ja toidujulgeolek on toonud esile vajaduse selgete, läbimõeldud ja eesmärgistatud tegevuste järele ka lihaveisekasvatuses. Aretus ja tõuloomakasvatus ei ole eraldi tegevussuund, vaid oluline osa loomakasvatussektori eesmärkide täitmisel. Kaasaegne, jätkusuutlik ja konkurentsivõimeline lihaveisekasvataja peab pöörama üha enam tähelepanu oma põhikarja loomadele, kelle baasil toodetakse järglastena kas tõu-, nuuma- või lihaloomi. Lihaveis ei ole enam lihtsalt veis, keda on kena karjamaal vaadata, vaid üks osa keskkonnahooldusest, ringmajandusest ja CO2 sidumise ringist.
Mättik tõdes, et lihaveise väärtus ei seisne ainult tema välimikus ja heas iseloomus, vaid ka geneetilistes omadustes, mis mõjutavad lõpptoodangu väärtuse kujunemist. Lihaveis võib elada väga kaua aastaid ja selle ajaga toota palju järglaseid, eriti sugupull. Pikk eluiga on positiivne, kuid kui aastate pärast selgub, et tegemist ei ole kõige väärtuslikuma tootmisloomaga, võib see põhjustada märkimisväärset ajalist ja rahalist kahju loomaomanikule. Seetõttu on üha olulisem juba enne uue põhikarja looma või aretuspulli soetamist olla kindel, et investeering tehakse maksimaalse võimaliku info põhjal ja sihipäraselt. Ka peab lihaveisekasvataja pöörama tähelepanu oma karja geneetilistele omadustele ja tootmisvõimekusele.
Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Eesti Lihaveisekasvatajate Selts on omavahelises koostöös ning tublide ja eeskujulike aretushuviliste seltsi liikmete kaasabil viinud läbi juba 19. Eesti lihaveise pullide jõudluskatse. Sel korral osales kokku 53 looma seitsmest erinevast tõust. Kataloogis on esitatud põhjalik info nende loomade kohta, et iga lihaveisekasvataja saaks teha õige ja tema vajadustele vastava valiku. Kataloogiga saab tutvuda lingilt: Estonian Beef cattle breeding bull online auction 2025 by ETKY/ABAE by ETKÜ/ABAE – Issuu