BreedExpo projekti seminar piimakarjakasvatajatele

  • märts 10, 2021

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldavad BreedExpo projekti raames 23. märtsil veebipõhise seminari piimaveisekasvatajatele.

Seminari lektoriteks on Eesti piimaveisekasvatajatele juba tuttavad

  • Fokko Tolsma – CRV piimakarja juhtimise konsultant alates 2008. aastast. Ta on spetsialiseerunud veiste sigimise, praktilise söötmise ja lehma tervise (nt sõrgade hooldus) alasele nõustamisele. Pärast ülikooli lõpetamist asus tööle instruktorina loomakasvatuse kutsekoolis Oenkerkis. Ta rajas Tuneesias kooli ja juhtis tiinete mullikate eksporti 10 aastat, andes samal ajal loenguid ja viies läbi koolitusi. Fokko on teinud kursusi enam kui 50 riigis. 2012-2016 oli ta CRV müügijuht Lõuna-Ameerikas. Lisaks kursustele nõustab ta suurfarme Rumeenias ja Marokos.
  • Hielke Sportel – Hollandis sündinud farmerite poeg kasvas üles Aafrikas Sambia rantšodes ja piimakarjataludes. Tal on olnud suur huvi loomakasvatuse ja rahvusvaheliste ärisuhete vastu ja omandas selles valdkonnas Hollandis Wageningeni Ülikoolis magistrikraadi. Hielke ühines CRV firmaga 2018. a ja asus tööle Ida-Euroopa ja Alam-Sahara piirkonna juhiks. Tänu armastusele Balti riikide vastu töötab ta täna ainult Eesti, Läti, Leedu ja Poola turgudel ning ka Aafrikas Alam-Saharas.

Seminari modereerib Tanel-Taavi Bulitko, ETKÜ juhatuse esimees.

 

PÄEVAKAVA:

 10:50  – kogunemine ja tehnilised suunised

11:00Uued arengud piimaveiste geneetikas (megatunnused, millega sektoril tuleb arvestada ja genoomhindamine) – Hielke Sportel, CRV

11:50 – Küsimused / vastused

12:00Suurfarmide juhtimine – Fokko Tolsma, CRV

13:30 – Küsimused / vastused

 

Seminar on inglise keelne ja tõlgitakse eesti keelde. Osalemine on kõigile TASUTA.

NB! Palun registreerige osalemissoov  SIIN  hiljemalt 22. märtsiks 2021. a.

Registreerunutele saadame lingi videoülekande jälgimiseks 23. märtsi hommikul.

 Lisainformatsioon: Niina Haasmaa –  niina.haasmaa@etky.ee või 489 0681.

Jaga seda uudist: