Šarolee kasvatajate klubi kohtumine

Sõbrapäeval kogunesid ETKÜ Keava kontoris šaroleekasvatajate klubi ja nende toetajad. Arutati aktuaalseid teemasid, Tõnu Põlluäär andis ülevaate šarolee tõu aretusprogrammist ja aretustulemustest.

Arutati 2019.a tegevusplaani – koolitusi, konverentse, õpereise ja konkurssi. Tanel Bulitko rääkis veiste ekspordivõimalustest ja vajadusest leida šarolee tõugu aretusloomadele rohkem turge, sest pakkumine on hetkel nõudlusest suurem.

Peale koosolekut külastati lihaveiste testgruppi ETKÜ farmis. Katses osaleb ka 2 CH pulli, kelle tulemused on testgrupi parimad. Neid ja teisi testis osalevaid pulle saab näha ja soovi korral osta Maamessil toimuval näitus-konkursil.

Päev lõpetati Lendermäe Aberdeen Anguse uue lihaveise farmiga tutvudes, kuna selline hoone on huvitav ka teiste lihaveise tõugude kasvatajatele.

Kokku kasvatatakse Eestis 17 tõugu lihaveiseid, nelja tõu – šarolee, limusiini, herefordi ja anguse kasvatajad on loonud eraldi klubid koos käimiseks ja oluliste teemade arutamiseks. Lihaveisekasvatajaid on kokku 2100, kellele kuulub 78 tuhat lihaveist.