Swissgeneticsi seminar ja Tartu Agro külastus

  • mai 30, 2019

Teisipäeval toimus Märjal ETKÜ saalis Swissgeniticsi infopäev. ~40 kuulajale andis ülevaate firma töödest ja tegemistest meie piirkonna müügijuht Thomas Feitknecht.

Swissgenetics on ETKÜ koostööpartner olnud lühikest aega, alates 2016.a. Sel perioodil on ostetud eri tõugudele ~9000 doosi spermat. Šveitsi farmid on väikesed (keskmine 24 lehma, 24 ha), mistõttu keskendutakse enam just karjamaa lehmale. Paraku Eesti tingimused on just vastupidised, kuid oluline on jälgida pulli aretusväärtuste infot, mitte keskkonna tingimusi. Teemad, mida esineja käsitles olid:

Šveitsi asend ja põllumajandus, pikaealisus ja välimik on kasumlikum, Swissgeneticsi firma, mõned pulli soovitused.

Kokkuvõtteks arvas esineja, et  Balti riikidel on sarnased tingimused nagu Šveitsis. Vaba piimaturg (kvoote pole) paneb suure rõhu piima hinnale ja farmeritel on vaja tegeleda teemadega, mis tootmise omahinda madalamaks viiks. Tarbijate ootused tõusevad (mahetoodang). Mida kiiremini reageerida trendidele, seda enam kliente suudetakse teenindada.

ETKÜ ja Swissgeneticsi koostööpartner on ka Baltic Vianco Trading, keda esindas infopäeval Janek Mustmaa. Ta andis ülevaate loomade müügiga seonduvatest tegemistest.

Päeva teisel poolel külastasime Tartu Agro Rahinge farmi, kus oli näha Swissgeneticsi aretusmaterjalist sündinud noorloomi .

Osalejate ja ettekandja sõnul jäid nad päevaga väga rahule.

Suur tänu kõikidele osalejatele ja Tartu Agro rahvale võõrustamise eest!

Jaga seda uudist: