Tõuloom 2023

  • september 08, 2023

Traditsiooniliselt toimus septembri esimesel laupäeval Ülenurmes 32. näitus Tõuloom 2023  koos sügislaadaga.  Areenil sai näha erinevaid piima- ja lihaveisetõuge, mida tutvustas Tanel Bulitko. Eelmise aastaga võrreldes oli piimaveistel väljas rohkem vasikaid, kellest noorim oli alles 27 päeva vana.

Tõulooma raames toimus kaunima maatõugu lehma VISS 2023 valimine. Kohtunikeks olid Tanel Bulitko ja Anneli Härmson. Kaunima lehma tiitli pälvis Eerika Farm OÜ lehm LEEDI, kellele on see juba teine sarnane tiitel, reservvissiks valiti Muulka Farm OÜ lehm NUDI.

Traditsiooniliselt tunnustati Tõuloomal parimaid tõuaretajaid. Piimaveisekasvatajatest pälvisid parima tõuaretaja tiitli Sirje Kroonberg (EPK, Kõpu PM OÜ) ja Galina Kruusla (EHF, Kaska-Luiga OÜ).

Parimaks lihaveise tõuaretajaks valiti Maria Liisa Luur (Kuldranna Lihaveis OÜ).

Pärast kõigi tõugude tutvustamist toimus käsitsilüpsi võistlus, millel osaleda soovijaid oli seekord rohkem kui eelmisel aastal. Võistluse võitja Merja Magnus (Andressaare talu)  suutis 2 minutiga välja lüpsta 4,8 liitrit piima, mis on ka läbi aastate võistluse rekord.

ETKÜ tänab kõiki loomakasvatajaid, kes olid oma loomadega näitusel väljas.

Piimaveisekasvatajad Eerika Farm OÜ,  ja Kõpu PM OÜ (EPK), AT & MK OÜ, AS Krootuse Agro (EHF). Hurmi Agro OÜ, Kaska-Luiga OÜ olid välja tulnud nii EPK kui EHF veistega.

Lihaveisekasvatajatest olid esindatud  Topi Tõukari OÜ (Ba),  Topi Mõis OÜ (Li), Targo Pikkmets (Ch), Piira Mahe OÜ (Si), Tsura talu OÜ (Hf), Semo OÜ (Ga) ja Kuldranna Lihaveis OÜ (Ab).

Jaga seda uudist: