Vabariigi Presidendi kõrge tunnustus tublidele piimakarjakasvatajatele

  • jaanuar 29, 2020

Eile, 28.01 avalikustati Vabariigi President Kersti Kaljulaidilt teenetemärkide saajate nimed. Nende hulgas on kaks tubli piimatootjat, ETKÜ liiget, kes saavad Valgetähe V klassi teenetemärgi .

AHTO VILI – alates 2019.a ETKÜ auliige. Oma suure panuse on Ahto andnud Torma POÜ arendamisse. Ühest Jõgevamaa keskmisest piimatootjast sai aastate jooksul tippkari, kus lehmade piimatoodang 2019.a jõudluskontrolli andmetel oli 11713 kg. Samuti on piima kuivaine sisaldus kõrge, 4.03% piimarasva- ja 3.35% -valgu sisaldus. Ahto Vili algatusel valmis Tormasse üks esimestest tänapäeva külmlautadest, kus täna elab 470 lüpsilehma. Ahto kuulus pikka aega ETKÜ nõukogusse. Aktiivne on mees ka kohaliku elu edendajana nii ühiskondlikus kui ka kultuurielus.

KARMO MÄNNIK – Muraka Farm OÜ omanik Viljandimaalt. Pärast isa surma talu üle võtnud Karmo on pea kaheksa aastase töö tulemusena tõstnud karja piimatoodangu 9704 kg-ni, kusjuures kõrge on nii piima rasva- kui ka valgusisaldus, vastavalt 4,01% ja 3,53%. Valgusisalduse poolest on kari vabariigi TOP 10 hulgas. Pea kaks aastat tagasi valmis uus robotlüpsi farm. Karjas olevatest lehmadest 85% on eesti punast tõugu. Holsteini tõu lehmade piimatoodang on punaste omast alati kõrgem olnud.  Seda enam on Karmo tulemused tunnustamist väärt, kuna need on saavutatud punast tõugu aretades. 2019.a tunnustas ETKÜ Muraka Farmi kui punase karja parima piimatoodangu suurendajat. Ettevõtet külastas mullu novembris ka Vabariigi President isiklikult.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu õnnitleb ja tunnustab oma liikmeid kõrge tunnustuse puhul ning soovib edu ja kordaminekuid edaspidiseks!

 

Jaga seda uudist: